Zajęcia

Słowem wstępu

Program Przedszkola Jacek i Agatka

Przedszkole "Jacek i Agatka" oferuje dwujęzyczną edukację, łącząc język polski z angielskim, w kameralnej atmosferze, z indywidualnym podejściem do każdego.

W naszym przedszkolu prowadzimy zapisy dzieci przez cały rok, aż do wyczerpania miejsc. Ma ono charakter domowego przedszkola. Liczba dzieci w całym przedszkolu nie przekroczy 20 dzieci.

Żywienie dzieci zapewnione jest przez catering posiadający uprawnienia do żywienia zbiorowego. Śniadania i podwieczorki przygotowywane są we własnym zakresie.
Dwa programy edukacyjne

Klett "Świat w kolorach" oraz MAC Edukacja

Nasze przedszkole oferuje wyjątkowe programy edukacyjne, dostosowane do potrzeb i rozwoju dzieci w różnym wieku. Dla starszych przedszkolaków skupiamy się na przygotowaniu do szkoły poprzez program "Świat w Kolorach" wydawnictwa Klett, który obejmuje naukę liter, cyfr i podstawowych umiejętności szkolnych. Dla młodszych dzieci realizujemy program MAC Edukacja wspierający rozwój językowy i komunikacyjny, wykorzystując opowiadania i ilustracje, aby pobudzać ich wyobraźnię i zdolności językowe. Te zróżnicowane podejścia edukacyjne zapewniają kompleksowy rozwój naszych przedszkolaków, przygotowując je do przyszłych wyzwań edukacyjnych.

Organizujemy również warsztaty dla rodziców, wycieczki edukacyjne, uroczystości i eventy, takie jak przywitanie jesieni, mikołajki, zajęcia w bibliotece, wyjazdy do teatru. Organizowane są także warsztaty z pierwszej pomocy oraz zajęcia ze zwierzętami.
Zajęcia z wydawnictwem Mac rozwijają umiejętności językowe dzieci poprzez pracę z opowiadaniami i ilustracjami.
Wydawnictwo Klett, oferuje edukację zbliżoną do zerówkowej dla dzieci 5-letnich, w tym naukę liter i cyfr.
Skupiamy się na rozwijaniu umiejętności samodzielności, takich jak ubieranie się, zakładanie butów, samodzielnym załatwianiu potrzeb fizjologicznych.
W naszym przedszkolu oferujemy wyjątkowe zajęcia z dogoterapii, gdzie dzieci mają okazję do interakcji z przyjaznymi i dobrze wyszkolonymi psami. Te spotkania wspierają rozwój emocjonalny, społeczny oraz motoryczny dzieci, ucząc je empatii, odpowiedzialności i wzmacniając ich pewność siebie.
Zajęcia angielskiego odbywają się dwa razy w tygodniu, prowadzone przez wykwalifikowanych lektorów.
Zajęcia rytmiczne przy akompaniamencie fortepianu oraz innych instrumentów, rozwijają poczucie rytmu i umiejętności muzyczne dzieci.
Regularne zajęcia logopedyczne oraz sesje z psychologiem, wspierające rozwój emocjonalny i społeczny dzieci.

Jak zapisać dziecko do naszego przedszkola?​

Jeśli poszukujecie Państwo małego, kameralnego przedszkola, gdzie
dzieci otoczone są indywidualną opieką - Zapraszamy.